Články zo sekcie Články autora
Peter Birčák
Tlačová správa
Foto: Flickr.com (Christine Rose, licencia Creative Commons)
Vera Cosculluela
Alphaville
Aňa Ostrihoňová
Madame Bovary (Claude Chabrol)
Aňa Ostrihoňová

Jesenné číslo časopisu ASYMPTOTE

V jesennom čísle časopisu Asymptote nájdete ukážky diel autorov z vyše tridsiatich krajín sveta, od Grécka po Filipíny, od Guatemaly po Senegal, so zastávkami v Nórsku, Rumunsku, Taliansku, Francúzsku či Chile a dlhším výletom do Katalánska.

Po prvý raz tu nájdete ukážku z diela autora z Toga, básnika Patrona Henekou a náš prvý preklad z kanjobalčiny (mayského jazyka, ktorým sa hovorí v Mexiku a na západe Guatemaly). Od januára 2011, keď Asymptote začal vychádzať, sme predstavili autorov zo 122 krajín v prekladoch zo 102 jazykov.

Predchádzajúcich tridsať čísiel sme si v priebehu septembra na blogu Asymptote postupne zbilancovali cyklom 30issues30days. A cez leto blog zavítal aj do našich končín, keď sme si v rámci stálej rubriky Translation Tuesday pripomenuli 50.výročie 21. augusta ukážkou z románu Ondřeja Štindla K hranici v preklade Terezy a Mikea Baughových.

Behold the many dazzling shapes of Asymptote’s Fall 2018 edition, out now! Highlights include: Osama Alomar, Phillip Lopate, Sam-Shik Pai, George Prevedourakis, Guga Szabzon, J. V. Foix and Najat El Hachmi in our Catalan Fiction Feature, and our first work from Togo among new offerings from 31 countries. Post our latest flyer, sign up for our newsletter, browse our daily blog, enjoy our Facebook and Twitter feeds, and join our Book Club. If you like what we do, we invite you to check out the incredible journey of our 30 issues, fill out a 5-minute reader survey (and stand to win a hamper worth $200), and consider becoming a sustaining member.

vybrali.sme.sk vybrali.sme.sk    facebook Pridať na FaceBook    print Vytlačiť