Zimné číslo ASYMPTOTE

Zimné číslo prináša doteraz najpestrejšiu zmes príspevkov z rekordného počtu 35 krajín od Bangaladéša po Taiwan a Tibet cez Chorvátsko,Guatemalu a Turecko až po Demokratickú republiku Kongo, ktorej hlasom sa prihovára Fiston Mwanza Mujila.

Jesenné číslo časopisu ASYMPTOTE

V jesennom čísle časopisu Asymptote nájdete ukážky diel autorov z vyše tridsiatich krajín sveta, od Grécka po Filipíny, od Guatemaly po Senegal, so zastávkami v Nórsku, Rumunsku, Taliansku, Francúzsku či Chile a dlhším výletom do Katalánska.

Letné číslo časopisu ASYMPTOTE

Mottom letného čísla Asymptote, ktoré sa pred chvíľkou rozletelo do sveta je citát z Čriepkov z denníka z pekla Antonina Artauda: “I look for myself in places I don’t recognize” (Hľadám sa na miestach, ktoré nespoznávam).

Vychádza nové číslo Asymptote

Spoločne s jarou prichádza aj nové číslo medzinárodného časopisu pre svetovú literatúru Asymptote.

Vychádza nové číslo Asymptote

Zimné číslo Asymptote prináša opäť preklady esejí, poviedok a noviniek z literatúry celého sveta. Práve vyšlo jeho nové číslo.

Vychádza nové číslo ASYMPTOTE

V najnovšom čísle medzinárodného časopisu ASYMPTOTE venovaného svetovej literatúre v preklade do angličtiny nájdete množstvo zaujímavých textov, rozhovorov a esejí.

Preklady radšej české

České preklady na Slovensku sú kultúrny fenomén, na ktorý sú dlhodobo rozdielne a často protichodné názory. Keď sa hlbšie zamyslíme nad českými a slovenskými prekladmi v rozličných aspektoch, objavíme zaujímavé veci nielen o prekladateľstve, knižnej produkcii a trhu, ale aj o jazyku, psychológii vnímania umenia až po národnú mentalitu a kultúru.

Poviedka v slovenčine v novom čísle ASYMPTOTE

V mikropoviedke Ponorenie peruánsky autor Pedro Novoa tak pôsobivo spracoval traumatický zážitok z mladosti, že Asymptote jeho text, ktorý získal cenu 1000 Palabras, uverejňuje v pätnástich jazykoch.

Nové číslo ASYMPTOTE

V najnovšom čísle časopisu Asymptote si môžete prečítať rozhovor s anglickou (aj slovenskou) prekladateľkou ságy enigmatickej talianskej autorky Eleny Ferrante, ukážky z diel autorov od Talianska po Thajsko a od Moldavska po Peru, naše prvé preklady z moldavčiny a z indiánskeho jazyka Nahuatl či víťazné texty prekladateľskej súťaže Close Approximations v kategóriách próza, poézia a literatúra faktu.

Do českých literárních vod se vlévá nový živel H7O

Literární časopis Host spouští webový projekt H7OHost 7 dní online.Portál s podtitulem „vzorec pro literaturu“ je rozšířením aktivit časopisu i prostorem pro další vývoj renomovaného magazínu o knihách, autorech a kultuře.

Najčítanejšie články

Najčítanejšie články za posledných 7 [30] dní

Inzercia